Tajemnicze zniknięcie powietrznego tankowca [AKTUALIZACJA]

Boeing KC-135R Stratotanker (61-0321) należący do USAF zaginął nad Kanałem La Manche. Amerykański tankowiec wystartował z lotniska Amiens ? Glisy Aerodrome w północnej Francji, a następnie skierował się nad wody Kanału, gdzie ślad po nim zaginął.

KC-135R wystartował wczoraj o godzinie 22:04 czasu lokalnego i po 15 minutach lotu z francuskiego lotniska, samolot-cysterna o sygnale wywoławczym QID72 zgłosił wieży kontrolnej nagłe problemy techniczne i zniknął z ekranów radarów. Przedstawiciel amerykańskich sił powietrznych odmówił komentarza w tej sprawie.

Samolot na codzień stacjonuje w brytyjskiej bazie lotniczej Mildenhall i należy do amerykańskiego 100th Air Refueling Wing. W służbie pozostaje od dnia 21 września 1962 roku.

Aktualizacja:

Jak podał rzecznik 100th Air Refueling Wing, samolot-cysterna bezpiecznie powrócił do bazy, a żaden z członków załogi nie został ranny. Dodał, że:

Bezpieczeństwo jest najważniejsze dla powodzenia naszej misji. Rygorystyczne normy bezpieczeństwa Sił Powietrznych pomagają zapewnić pomyślność dla naszych ludzi i społeczności, z którymi współpracujemy.

Komentarze

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.