Graffiti przedstawiające postać Johna Rambo granego przez Sylwestra Stallone / Źródło: Wikimedia Commons

Tytułowy ?Rambo? ma rozprawić się z Państwem Islamskim w najnowszym filmie

Jak donosi serwis The Independent, aktor odgrywający postać ?Rambo? Sylwester Stallone potwierdził, że jego postać w najnowszym filmie ma rozprawić się z bojownikami Państwa Islamskiego (ISIS).

Stallone, który jest również reżyserem najnowszego filmu z tej serii ?Rambo: Ostatnia Krew?, postanowił dokonać zmian w scenariuszu. Według wstępnych i niepotwierdzonych informacji pierwotnie planował wplątać głównego bohatera w walkę z kartelami w Meksyku, gdzie rozprawiałby się z handlarzami ludzkim towarem. Jednak obecne wydarzenia, które dzieją się na Bliskim Wschodzie natchnęły Stallone?a by powołać Rambo do walki z terrorystami siejącymi zniszczenie w Syrii oraz Iraku.

Aktor i reżyser najnowszego filmu o Rambo potwierdził, iż jego ludzie są już na miejscu ? w Syrii oraz Iraku, gdzie ISIS prowadzi swoje działania ? i współpracują z lokalnymi ludźmi, którzy znają realia działania Państwa Islamskiego. Sylwester Stallone powiedział także, że bardzo zależy mu na tym, by film był jak najbardziej realistyczny i najbardziej odzwierciedlał teatr wojny, który my znamy tylko z doniesień prasowych.

Nie znamy jeszcze daty premiery filmu ?Rambo: Ostatnia Krew?, mamy jednak nadzieję, że zwróci on uwagę zagranicznych widzów na problem, który im wydaje się tak odległy. Dobrze by było, gdyby do walki z Państwem Islamskim stanęły również realne siły, gdyż sam Rambo, choć jego walka będzie niezaprzeczalnie widowiskowa, nie jest w stanie rozprawić się z problemem samozwańczego kalifatu.

Komentarze