fot. Ministerstwo Obrony Narodowej.

Minister Macierewicz odebrał 9 armatohaubic Krab dla Wojska Polskiego

W dniu 18 listopada br. podczas wizytacji Huty Stalowej Woli S.A., Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz odebrał przedterminowo 9 samobieżnych armatohaubic Krab, przeznaczonych dla Wojska Polskiego.

W piątek, 18 listopada br. szef MON, Antoni Macierewicz wizytował zakłady Huty Stalowej Woli S.A. na Podkarpaciu, gdzie zapoznał się z procesem produkcyjnym, a także zwiedził halę montażową, spotkał się z kierownictwem HSW oraz pracownikami działu produkcyjnego. W czasie wizyty nastąpił także odbiór dziewięciu armatohaubic dla Wojska Polskiego:

W imieniu armii, w imieniu wojska, odbieram te pierwsze dziewięć armatohaubic Krab, które zapoczątkowują wielki kontrakt przekraczający 4 mld zł. Kontrakt, który będzie tu ulokowany dla dobra siły i bezpieczeństwa Rzeczpospolitej. (?) Te dziewięć, odebranych na pół roku przed terminem, aramatohaubuc Krab jest dowodem i świadczy o determinacji i gotowości do jak najszybszego wyposażenia Polski w najsprawniejszy i najskuteczniejszy sprzęt. To świadczy też o tym, jak dobrze pracuje Huta Stalowa Wola. ? powiedział Macierewicz.

Minister Antoni Macierewicz podziękował kierownictwu zakładu za organizację pracy, dzięki której Huta Stalowa Wola jest jednym z najnowocześniejszych polskich zakładów, a dzięki temu Polska może być bezpieczna:

Musimy sprostać narastającemu zagrożeniu, żebyśmy nigdy nie byli zdani na cudzą łaskę, żebyśmy sami mogli się bronić, żeby nasi potencjalni wrogowie wiedzieli, że nigdy się nie poddamy.

Podziękowania przekazał także pracownikom Huty Stalowej Woli S.A.:

Dziękuję za determinację, która pozwala, by te prace były realizowane, byśmy tutaj w Polsce rozwijali przemysł obronny i żeby stał się on głównym nośnikiem nowoczesności i rozwoju nowoczesnej Polski. Wy jesteście w tym dziele pierwszymi i za to jeszcze raz dziękuję. ? powiedział na koniec szef MON.

Przypomnijmy, że dwie pierwsze AHS Krab dla Wojska Polskiego zostały przekazane w dniu 28 kwietnia br. w obecności południowokoreańskiego ministra obrony, Hana Min-goo i dyrektora firmy Hanwha Techwin, Cheola Kyo Kima (czytaj więcej: Wojsko Polskie kupiło Samobieżne Moździerze RAK i armatohaubice Krab), a załadunek pierwszych podwozi w Korei Płd. do kolejnych armatohaubic zakończono w dniu 20 czerwca br. (czytaj więcej: Pierwsza dostawa podwozi dla AHS Krab).

Źródło: mon.gov.pl: Wizyta w Hucie Stalowa Wola

Czytaj także:

Krab i HSW kontratakują w walce o duński rynek

HSW zakończyła testy armatohaubicy Krab [WIDEO]

Amunicja dla Kraba i Kryla przeszła pozytywnie testy na Słowacji

Armatohaubica Krab w nowej odsłonie

Kręta droga do Kraba. Moduł Regina. Cz. II

Krab. Wprowadzenie i opis techniczny cz. I

Polska zakupi w Korei 120 podwozi do samobieżnej armatohaubicy Krab

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.