Fot. Wikimedia Commons / master sgt. Jeremy Lock, U.S. Air Force.

Raptory w Polsce

Dwa amerykańskie myśliwce piątej generacji F-22A Raptor przyleciały dziś rano do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Będą odbywać ćwiczenia wspólnie z F-16 Jastrząb. To pierwsza w historii wizyta tych maszyn w naszym kraju.

>>> Myśliwce 5. generacji ? stan na A.D. 2015 <<<

O ewentualnym przylocie informował kilka dni temu Głos Wielkopolski, czego do ostatniej chwili nie potwierdzało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Cztery amerykańskie myśliwce przyleciały do bazy lotniczej Spangdahlen w dniu 28 sierpnia br. w ramach European Reassurance Initiative (ERI), co zostało zapowiedziane tydzień temu przez sekretarz amerykańskich Sił Powietrznych, Deborah James.

Raptory pochodzą z 325. Skrzydła Myśliwskiego (325th Fighter Wing; 325 FW) i stacjonują na co dzień w bazie lotniczej Tyndall na Florydzie. Pozostaną na Starym Kontynencie przynajmniej do połowy września br.

F-22A Raptor by Ralph1989

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.