ISIS trenuje rekrutów w swojej wersji oktagonu

Od momentu powstania w początku lat 90., mieszane sztuki walki przebyły bardzo długą drogę, by oficjalnie zostały traktowane jako pełnoprawny sport. Dziś jest to jeden z najszybciej rozwijających się sportów na świecie.

Okazuje się, że mimo iż coraz więcej osób stara się pokazać ?ludzką twarz? tego sportu to niestety jest coraz bardziej popularna wśród rekruterów ISIS. Państwo Islamskie działa już przeszło 10 lat ale dopiero w ciągu ostatnich kilku lat, nastąpiła jego wzmożona działalność i rozwój. W marcu 2015 r. kontrolowało obszar z populacją 10 milionów ludzi.

Nazwa ISIS pochodzi od słów Islamic State of Iraq and Sham i oznacza salaficką organizację terrorystyczną, która od 29 czerwca 2014 roku podaje się za Państwo Islamskie. W rzeczywistości jest to samozwańczy kalifat znajdujący się na terytorium Iraku i Syrii. Oficjalnym celem tego ugrupowania jest utworzenie islamskiego państwa opartego na zasadach szariatu regulującego zwyczaje nie tylko religijne, ale też organizację władzy religijnej oraz codzienne życie każdego muzułmanina.

ISIS-Nowe Państwo Islamskie – Czytaj więcej

Jako, że w skład ISIS wchodzą sunniccy ekstremiści, swoje cele realizuje w sposób bezwzględny. Państwo Islamskie słynie przede wszystkim z brutalnych przedstawień kary dla tych, których uważa za swoich wrogów przez co ISIS stało się rozpoznawalną marką na całym świecie. Poniższy filmik ukazuje trening młodych rekrutów.


Źródło:

http://fightland.vice.com/en_us

Komentarze

Absolwent historii i politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zainteresowany geografią polityczną świata i aspektami działalności Unii Europejskiej. Jak sam podkreśla, jego konikiem jest historia III Rzeszy, a także kampanie wyborcze w USA.