Źródło: Businessinsider

Niezwykły serial przedstawiający losy świata w którym to Hitler wygrał II wojnę światową

W sieci ukazał się pilot serialu ?Człowiek z Wysokiego Zamku?. Najnowsza produkcja Amazonu powstała na podstawie bestsellerowej powieści Philipa K. Dicka o tym samym tytule. Serial prezentować nam będzie losy świata w którym to państwa Osi wygrały II wojnę światową. Premierę pierwszego sezonu zaplanowano na jesień tego roku.

Producentem serialu został znakomity reżyser Ridley Scott, który w 1982 roku na motywach innej książki Philipa K. Dicka ?Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?? stworzył film  ?Łowca androidów? zaliczany dzisiaj do klasyki kina science-fiction.

Najnowsza produkcja podobnie jak książka  ?Człowiek z Wysokiego Zamku? przenosi Nas do lat sześćdziesiątych XX wieku. Podbite Stany Zjednoczone znajdują się pod okupacją zwycięskich państw Osi, kraj podzielony jest na trzy strefy wpływów. Teren od Atlantyku do Gór Skalistych znajduje się pod panowaniem III Rzeszy, pośrodku kraju mamy pas neutralny zaś wybrzeże Pacyfiku to obszar nad którym kuratelę sprawuje Japonia. Każda najmniejsza próba oporu lub buntu jest bezwzględnie karana przez okupantów. W tym alternatywnym świecie wśród amerykanów ogromną popularnością cieszy się książka Abendsena Utyje szarańcza przedstawiająca alternatywną historię świata, w której państwa Osi przegrały (w roku 1948), Roosevelt nie wystartował po raz trzeci w wyborach, Churchill nadal (w roku 1962) rządzi Wielką Brytanią, a USA utrzymują stosunki handlowe z Chinami Czang Kaj-szeka. Książka w serialu została zamieniona przez kronikę filmową by nie wprowadzać sporego zamieszania. Na każdym kroku obecna jest nazistowska symbolika, oficjalną walutą stała się marka, Amerykanie zapomnieli już o co walczyli?

Oficjalny zwiastun serialu ?Człowiek z Wysokiego Zamku? na serwisie YT

Komentarze

Absolwent historii na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Interesuje się historią wojskowości XIX i XX wieku oraz dziejami Rosji. Był członkiem koła historyków krajów Europy Wschodniej.