Prototyp VV-2 w czasie oblotu. /Fot. SOFTEXVIDEO via YouTube

Oblot nowego śmigłowca szturmowego VV-2

Ukraiński producent samolotów, firma Softex Aero opublikowała materiał wideo z oblotu nowego dwumiejscowego śmigłowca szturmowego VV-2.

VV-2 to dwumiejscowy śmigłowiec szturmowy, który skonstruowano w tym samym tandemowym układzie kabiny jak w przypadku amerykańskiego śmigłowca szturmowego AH-64 Apache, lub europejskiego śmigłowca Eurocopter Tiger. Zgodnie z danymi udostępnionymi przez producenta maszyny, śmigłowiec VV-2 to maszyna o długości 8,02 metrów i wysokośc 2,2 metrów, ze średnicą wirnika na poziomie 8.5 metrów.

Zgodnie z dostępnymi danymi, masa startowa to 1100 kilogramów – maszyna napędzana będzie pojedyńczym silnikiem PBS Velká Bíteš TS 100, oferującym o mocy startowej na poziomie 180kW (245 KM) – produkcją silników ma zajmować się czeska firma PBS Velká Bíteš. W tej konfiguracji śmigłowiec szturmowy VV-2 będzie mógł osiągać prędkość przelotową na poziomie 240 km/h i wznosić się z prędkościa 9 m/s. Nowy śmigłowiec od Softex Aero ma posiadac zasięg 500 kilometrów oraz być zdolna do wzniesienia się na pułap 4000 metrów.

Firma Softex Aero po raz pierwszy pokazała makietę nowego śmigłowca podczas targów ?SUN ?n FUN? zorganizowanych w kwietniu 2016 roku na Florydzie w USA.

Zobacz także:

Komentarze

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.