Źródło: www.dobroni.pl

Piknik militarny w Białymstoku – 10.05.2015

10 maja Białystok stanie się nie lada gratką dla wszystkich miłośników wojskowości za sprawą pikniku militarnego ” Dzień Munduru 2015″. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie.  Piknik jest częścią białostockich obchodów zakończenia II WŚ, stanowi także  imprezę inaugurującą cykl wydarzeń w ramach Dni Kultury Studenckiej ?Juwenalia 2015 Białystok?.

Podczas pikniku militarnego, który odbędzie się już za dwa dni na Rynku Kościuszki (10:00-16:00) osoby zainteresowane będą mogły zapoznać się z techniką wojskową zarówno tą średniowieczną jak i w współczesną. Dodatkowo  W przedsięwzięciu wezmą udział grupy rekonstrukcyjne, służby mundurowe ( WP, ITD, PSP,SM) oraz szkoły o profilu mundurowym. Każda z grup będzie miała okazje zaprezentować swoje umiejętności podczas specjalnych pokazów, a dalsza część prezentacji odbywać się będzie przy stoiskach i namiotach poszczególnych grup.

Atrakcje dla widzów to m.in:

* obcowanie z historią w jej współczesnym wydaniu
* prezentacja różnych pojazdów historycznych ( czołgów, transporterów opancerzonych itp.)
* stoiska służb mundurowych
* obserwacja inscenizacji bitew oraz akcji służb mundurowych

Piknik jest organizowany:
– przy wsparciu finansowym Ministra Obrony Narodowej,
– pod Honorowym Patronatem Wojewody Podlaskiego i Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Komentarze

Absolwent Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku na kierunku "Bezpieczeństwo Narodowe". Obecnie student Uniwersytetu Białostockiego na wydziale historyczno-socjologicznym - kierunek "Stosunki Międzynarodowe". Koordynator działu "Bezpieczeństwo" portalu "Nowa Strategia". Prowadzi bloga "Piotr Kular" na portalu Mpolska24.pl gdzie posiada status eksperta. Obszar jego zainteresowań dotyczy bezpieczeństwa narodowego oraz międzynarodowego w kontekście prowadzonej polityki bezpieczeństwa państw takich jak Rosja, Ukraina oraz Białoruś.