Rosyjski Su-25BM. / WIkimedia Commons.

Katastrofa Su-25 w Rosji

W dniu 29 lutego br. w Kraju Stawropolskim na południu Rosji doszło do katastrofy samolotu szturmowego Su-25 Grach, w wyniku której jego pilot zginął na miejscu.

Agencja prasowa Interfax poinformowała, że do wypadku samolotu szturmowego Su-25 Grach doszło o godzinie 19:23 czasu moskiewskiego (GMT+3) w pobliżu lotniska wojskowego w Budionnowsku podczas lotu treningowego.

Według informacji przekazanej przez Ministerstwo Obrony Rosji, Su-25 rozbił się na obszarze niezamieszkałym. Do zniszczeń nie doszło. Pilot nie przeżył. Poinformowano także o powołaniu specjalnej komisji badań wypadków lotniczych, która zajmie się katastrofą.

Su-25 Grach, rysunek autorstwa Ralph1989.

Su-25 Grach, rysunek autorstwa Ralph1989.

Suchoj Su-25 Grach (w kodzie NATO: Frogfoot) jest to jednomiejscowy, dwusilnikowy, odrzutowy samolot bliskiego wsparcia, który jest uzbrojony w dwulufowe 30×165 mm działko automatyczne Grazjew-Szipunow GSz-30-2 oraz 4.000 kg rakiet, pocisków i bomb.

Czytaj także:

Katastrofa ukraińskiego Su-25

Syryjskie lotnictwo wspiera Rosjan w walce z ISIS [WIDEO]

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.