Książka „Rosyjska geopolityka a wojna informacyjna” pod naszym patronatem medialnym

Miło Nam poinformować, że na księgarskich półkach pojawiła się właśnie wydana przez Wydawnictwo Naukowe PWN książka ?Rosyjska geopolityka a wojna informacyjna? nad którą nasz portal objął patronat medialny.

 

Książka poświęcona jest rosyjskiej geopolityce i jej wpływowi na metody prowadzenia walki informacyjnej przez Federację Rosyjską. Manipulowanie informacją i kształtowanie pożądanych poglądów u odbiorców w celu poszerzenia stref wpływu to wojna informacyjna, będąca elementem wojny hybrydowej. Rosja jest wzorowym przykładem państwa, które ją wykorzystuje. Autor tłumaczy współczesną geopolitykę wraz z obudową teoretyczną (m.in. przydatny słowniczek pojęć) i jej genezą ? w kontekście historycznym.
Publikacja jest zwięzłą monografią, która koncentruje się na związku między geopolityką jako dziedziną wiedzy uprawianą w Rosji teoretycznie, a jedną z form realizacji celów politycznych, jaką jest walka informacyjna. Celem publikacji jest zainicjowanie głębszych badań nad związkami badań i doktryn geopolitycznych, a teorią i praktyką walki informacyjnej.
Autor przedstawi istotne zagadnienia i stara się odpowiedzieć m.in. na następujące pytania np.:
– Czym jest rosyjska geopolityka?
– W jaki sposób jest uprawiana?
– Jakie główne cele strategiczne kreślą rosyjscy geopolityce?
– Jakie zależności występują między celami geopolitycznymi Rosji a rosyjską walką informacyjną?
– Jak wyglądają przykładowe narzędzie rosyjskiej wojny informacyjnej?
Wstępne kompendium wiedzy dla studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych na kierunkach społecznych i humanistycznych, służb mundurowych i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Interesująca lektura dla zainteresowani polityką zagraniczną, relacjami z Rosją.

„Tematyka podjęta przez Autora jest niezmiernie doniosła poznawczo i politycznie, gdyż wojna informacyjna prowadzona przez władze Kremla jest istotnym instrumentem ideologicznym, propagandowym i strategicznym umożliwiającym realizowanie długofalowych celów politycznych na arenie międzynarodowej.”

prof. dr hab. Piotr Eberhardt, Polska Akademia Nauk

 


Autor: Leszek Sykulski

Tytuł: Rosyjska geopolityka a wojna informacyjna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Oprawa: Miękka 

Rok wydania: 2019

ISBN: 978-83-012-0540-9

Liczba stron: 160

Format: 14,5 x 20,5 cm

>>>> Książkę można kupić u wydawcy tutaj <<<<

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.