MiG-29UB (w kodzie NATO: Fulcrum). /Fot. MIGFlug | migflug.com

MiG-29UB na krawędzi kosmosu [WIDEO 360°]

Pod koniec 2016 roku, na serwisie YouTube pojawił się niezwykły materiał wideo powstały w technologii 360° przedstawiający samolot myśliwski MiG-29UB (w kodzie NATO: Fulcrum) należący do prywatnej firmy MIGFlug podczas jednego z oferowanych przez nią atrakcji, czyli lotu na krawędź kosmosu.

Opis filmu wyjaśnia, że materiał został zarejestrowany zimą 2016 roku w Niżnym Nowogrodzie w Federacji Rosyjskiej podczas lotu jednego z klientów firmy MIGFlug,  Materiał wideo zamieszczony w 20 grudnia 2016 roku na serwisie YouTube różni się od podobnych treści zamieszczanych w sieci ? wszystko dzięki zastosowaniu specjalnego sprzętu w postaci kamery Samsung Gear 360. Każda osoba oglądająca poniższy materiał wideo może nagranie przedstawiające lot na krawędź kosmosu ? począwszy od startu aż do samego lądowania na lotnisku w Niżnym Nowogrodzie.

Według firmy, standardowy program lotu na krawędzi kosmosu na samolocie myśliwskim MiG-29 obejmuje m.in.: przełamanie bariery dźwięku i lot z prędkością ponaddźwiękową, beczki, zwroty, pętle, pikowanie oraz wiele innych atrakcji. Jak podaje strona internetowa firmy MIGFlug, oprócz samolotów myśliwskich MiG-29 oferuje ona także przeloty m.in. na odrzutowych samolotach szkoleniowych L-39 Albatros, myśliwskich MiG-15 (w kodzie NATO: Fagot) oraz myśliwsko-bombowych Hawker Hunter.

Zobacz także:

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.