Najpopularniejsze artykuły lipca

Pierwszy wakacyjny miesiąc niestety szybko minął. Na naszej stronie pojawiło się kilkadziesiąt nowych wpisów, jeśli chcesz sprawdzić czy nie umknął twojej uwadze jakiś tekst z którym warto się zapoznać – sprawdź które artykuły cieszyły się największą popularnością w lipcu 2015 roku!

1. Niezwykły serial w którym to Hitler wygrał II wojnę światową!

W sieci ukazał się pilot serialu ?Człowiek z Wysokiego Zamku?. Najnowsza produkcja Amazonu powstała na podstawie bestsellerowej powieści Philipa K. Dicka o tym samym tytule. Serial prezentować nam będzie losy świata w którym to państwa Osi wygrały II wojnę światową. Premierę pierwszego sezonu zaplanowano na jesień tego roku.

2. Metody pozyskania nielegalnej broni palnej

Zaostrzanie przepisów prawa dotyczących dostępu do broni palnej ma jeden podstawowy mankament: działa tylko w stosunku do ludzi, którzy prawa przestrzegają. Zaś na przestępców ma wpływ symboliczny. Zdobycie broni nielegalnej nigdy nie nastręczało wielkich problemów, globalizacja i Internet tylko ten proces usprawniły.

3. Wpływ broni palnej na bezpieczeństwo państwa i obywateli

Polska jest najgorzej uzbrojonym w Europie krajem z 1.3 sztuki broni na 100 obywateli. Z tego powodu brak jest szerokiej dyskusji na temat jej miejsca w społeczeństwie. W dodatku kwestia ta jest w Polsce omawiana dość jednostronnie i niezwykle emocjonalnie. Zamiast rzetelnej dyskusji, w mediach masowych o wiele częściej można znaleźć argumenty czysto emocjonalne, podszyte nieznajomością tematu, która bezpośrednio przekłada się na strach przed bronią i uzbrojonymi obywatelami. Nagminnie nie odróżnia się broni posiadanej legalnie od tej nielegalnej. W mojej opinii przy rozsądnym prawodawstwie, do którego śmiało można zaliczyć polską ustawę o broni i amunicji, broń może służyć, jako narzędzie znacząco poprawiające bezpieczeństwo obywateli.

4. 72. rocznica rzezi wołyńskiej

11 lipca 1943 nacjonaliści ukraińscy zaatakowali 99 polskich wsi zabijając przypuszczalnie około 8 tysięcy Polaków. Dzień ten, nazywany ?krwawą niedzielą?, symbolizuje ludobójstwo dokonane przez Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). Ofiarami UPA padali Polacy mieszkający nie tylko na Wołyniu, ale również na całym obszarze południowo-wschodniej Polski.

5. Masakra na wyspie Bangka – 16 lutego 1942 roku

16 lutego 1942 r. japońscy żołnierze zamordowali z zimną krwią ponad 80 brytyjskich i australijskich żołnierzy i marynarzy. Wśród ofiar było także 21 australijskich pielęgniarek. Incydent ten miał miejsce na małej indonezyjskiej wyspie Bangka.

6. Zarys historycznego kształtowania się granic Polski

Burzliwe losy Polski sprawiły, iż granice naszego państwa podlegały znacznym zmianom. Mając na uwadze ogrom dorobku historii w przedmiocie dziejów naszego narodu, Autor przedstawi jedynie zarys najważniejszych jego zdaniem wydarzeń w historii Polski, które w zasadniczy sposób wpływały na przebieg i charakter granic.

7. Synowie Dixielandu

Generał Jackson, zwany ?Kamiennym Murem? nie rozstawał się z Pismem Świętym, w życiu codziennym stosował zasady z Nowego Testamentu, ale z wrogami z Północy walczył według norm starej Biblii. Kim byli utalentowani, nieszablonowi dowódcy Południa, żyjący do dziś w amerykańskiej legendzie?

8. PzKpfw VI Tiger ? pięść niemieckiej Panzerwaffe

PzKpfw VI Tiger to chyba najbardziej znany i osławiony w bojach niemiecki czołg okresu II wojny światowej. Cieszył się wielkim poważaniem wśród aliantów i był uznany za niebywale trudnego przeciwnika. O potędze niemieckiego czołgu ciężkiego  PzKpfw VI Tiger świadczą statystyki.

9. Kulisy zdławienia Powstania Warszawskiego

Jak wiadomo w sierpniu 1944 roku, kiedy wybuchło w Warszawie powstanie oczy kanclerza nazistowskich Niemiec skierowały się na dłuższą chwilę w stronę Wisły. Gdy do Berlina doszły wieści o poważnych zamieszkach w Warszawie, Hitlera oraz przywódcę SS Heinricha Himmlera ogarnęła ogromna doza wściekłości, której skutki można było przewidzieć?

10. Gryf nowy polski dron na bazie Watchkeepera

Polski WB Electronics oraz brytyjski Thales podpisały 8 lipca br. umowę ws. współpracy w dziedzinie bezzałogowych aparatów latających, w ramach którego powstanie polski taktyczny bsl o kryptonimie Gryf, bazujący na modelu Watchkeeper.

Komentarze

Nowa Strategia jest portalem internetowym poświęconym tematyce bezpieczeństwa, historii oraz wojska. Informujemy o najważniejszych wydarzeniach oraz przedstawiamy własne komentarze na ich temat. Obejmujemy również patronatami wydarzenia naukowe, społeczne oraz sportowe w Polsce.