Projekt Aukcje „W”

Projekt Aukcje „W” to szereg licytacji na portalu Allegro kilku unikalnych przedmiotów, stworzonych z okazji 70. rocznicy obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego. Akcja jest ogólnopolską zbiórką publiczna z przeznaczeniem zebranych środków na renowację grobów żołnierzy z formacji, których tradycje dziedziczy JWK. Aukcja zakończy się 1 sierpnia o godzinie ?W?.

Inicjatorem i organizatorem aukcji jest Stowarzyszenie obronne FIA we współpracy z Jednostką Wojskową Komandosów w Lublińcu oraz Stowarzyszeniem Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław”.

Kalendarz JWK z podpisem Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Kolacja z Powstańcami z Batalionu "Zośka" Udział w rekonstrukcji Grupy Historycznej "Zgrupowanie Radosław" Cena wywoławcza 1000 zł / źródło:  fia.com.pl

Kalendarz JWK z podpisem Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Kolacja z Powstańcami z Batalionu „Zośka” Udział w rekonstrukcji Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław” Cena wywoławcza 1000 zł / źródło: fia.com.pl

Głównymi przedmiotami, które możemy licytować są dwa kalendarze, wydane przez JWK z okazji obchodów, opatrzone podpisem Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego. Osoby, które wygrają licytację kalendarzy, dostąpią zaszczytu spotkania na oficjalnej kolacji z żyjącymi Powstańcami z Batalionu Zośka oraz wezmą udział w rekonstrukcji walk powstańczych, które będą realizowane przez ?Zgrupowanie Radosław?.

Sztylet Fairbairn Sykes z grawerem JWK Cena wywoławcza 200zł / źródło: fia.com.pl

Sztylet Fairbairn Sykes z grawerem JWK Cena wywoławcza 200zł / źródło: fia.com.pl

Na aukcjach trwają także licytację czterech unikalnych sztyletów z grawerem symbolu JWK oraz ośmiu koszulek z symboliką Jednostki. Licytowane przedmioty powstały specjalnie na potrzeby Aukcji ?W?.

Koszulka JWK "Projekt 1944-2014" Cena wywoławcza 100zł / źródło: fia.com.pl

Koszulka JWK „Projekt 1944-2014” Cena wywoławcza 100zł / źródło: fia.com.pl

Linki do aukcji znajdziecie na stronie organizatora:

http://www.fia.com.pl/Aukcje-W/

Absolwent Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (obecnie Akademii Sztuki Wojennej). Instruktor strzelectwa sportowego, instruktor kalisteniki i zagorzały fan wycieczek górskich. Zdobywca Wojskowej Odznaki Górskiej 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i Odznaki Skoczka Spadochronowego Służb Ochrony. Członek grupy rekonstrukcyjnej SPAP Wojkowice i Stowarzyszenia "Głos bohatera". Do głównych zainteresowań naukowych autora należą terroryzm międzynarodowy, przestępczość zorganizowana, społeczne inicjatywy w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz zarządzanie kryzysowe.