/Fot. pacom.mil (domena publiczna)

Powstaje południowokoreańskie centrum cyberbezpieczeństwa

W czwartek, w dniu 30 czerwca 2016 roku Siły Powietrzne Republiki Korei (ROKAF) wydały oświadczenie, w którym ogłoszono, że w tym tygodniu zostanie utworzone nowe centrum cyberbezpieczeństwa ? do obowiązków nowo powstałego organu należeć będzie zwalczanie ataków hakerskich oraz zapobieganie wyciekom tajemnic wojskowych.

Cyber Protection Center. /Fot. yonhapnews.co.kr

Cyber Protection Center. /Fot. yonhapnews.co.kr

W czwartek, w dniu 30 czerwca 2016 roku Siły Powietrzne Republiki Korei (ROKAF) wydały oświadczenie, w którym ogłoszono, że w tym tygodniu zostanie utworzone nowe centrum cyberbezpieczeństwa ? do obowiązków nowo powstałego organu należeć będzie zwalczanie ataków hakerskich oraz zapobieganie wyciekom tajemnic wojskowych. Nowe centrum cyberbezpieczeństwa, którego otwarcie zapowiedziano na piątek, będzie składać się ekspertów ROKAF, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem kraju przez 24/7.

Główne obowiązki nowo powstałego centrum, obejmą: blokowanie ataków hakerskich, ochronę wojskowych informacji niejawnych, ale i prace badawcze i rozwojowe nad modernizacją sieci zabezpieczeń południowokoreańskich sił powietrznych.

Jak podaje oświadczenie południowokoreańskich sił powietrznych, nowa jednostka powstała w celu wzmocnienia zdolności Sił Powietrznych do działań zapobiegawczych wraz z ciągłym wzrostem zagrożeń cybernetycznych – w dokonywanych przez wrogie organizacje prób wykradania informacji z baz danych wojska i spółek obronnych. Doskonałym przykładem ostatnich ataków jest niedawny atak hakerski na oficjalną stronę internetową Sił Powietrznych Republiki Korei – zainfekowanie strony przez hakerów zmusiło władze do wyłączenia strony na okres około dwóch tygodni.

 

Zobacz także:

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.