Fot. screen YouTube.

Leopard 2PL w akcji [WIDEO]

Rheinmetall Defence Vehicle Systems opublikował film, na którym zaprezentowano demonstrator zmodernizowanego czołgu podstawowego Leopard 2PL dla Wojska Polskiego oraz wóz zabezpieczenia technicznego dla czołgów Leopard 2A4/A5 o nazwie Buffalo Armoured Recovery Vehicle 3.

W opisie filmu czytamy, że czołg podstawowy Leopard 2PL został zaprojektowany do likwidacji celów, zarówno w położeniu stacjonarnym, jak i w ruchu, zarówno w nocy jak i w dzień, a system składa się ze zmodernizowanego czołgu Leopard 2A4 Wojska Polskiego, z dodatkowymi zintegrowanymi aktualizacjami i rozszerzeniami.

Demonstrator zmodernizowanego czołgu podstawowego Leopard 2PL dla Wojska Polskiego został zaprezentowany po raz pierwszy podczas XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO 2016 w Kielcach, w dniach 6-9 września br. przez Polską Grupę Zbrojeniową S.A. i niemiecki Rheinmetall Landsysteme GmbH (RLS). O historii i zakresie modernizacji tutaj: Demonstrator zmodernizowanego czołgu podstawowego Leopard 2PL.

Czytaj także:

PT-16: modernizacja czołgu podstawowego PT-91 Twardy

Prototyp czołgu Leopard 2PL w 2016 roku

Leopard 2PL: program modernizacyjny ruszył

Nowości od PGZ S.A.: czołg PT-16, Uniwersalna Modułowa Platforma Gąsienicowa, KTO Rosomak WRT i z armatą 120 mm

Modernizacja czołgu PT-91 Twardy i modułowa platforma gąsienicowa [FOTO]

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.