Flaga Departamentu Stanu USA. Źródło: United States Department of State/Wikimedia Commons.

USA ostrzegają przed zamachami terrorystycznymi w Europie

Departament Stanu USA wydał ostrzeżenie dla amerykańskich turystów o ryzyku potencjalnych zamachów terrorystycznych na terenie Europy ? w komunikacie wspomniano o zagrożeniach imprez masowych takich jak m.in. Światowe Dni Młodzieży i mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Ostrzeżenie dla podróżujących stwierdza, że ?duża liczba turystów odwiedzających Europę w miesiącach letnich stanowi większy cel dla terrorystów planujących ataki w miejscach publicznych, zwłaszcza na dużych imprezach„. Amerykański alert, w szczególności zwraca uwagę na duże imprezy masowe takie jak mistrzostwa Europy w piłce nożnej i wyścig kolarski Tour de France. W ostrzeżeniu wydanym przez Departament Stanu USA wspomniano także o Światowych Dniach Młodzieży (których uroczystości odbędą się w Krakowie pomiędzy 26 a 31 lipca br.), które mają zgromadzić 2,5 mln gości.

Całą treść amerykańskiego alertu możecie poznać na klikając tutaj.

Choć władze europejskie w dalszym ciągu zapewniają o podejmowaniu kroków mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas nadciągających imprez ? amerykańskie władze wezwały swoich obywateli do zachowania czujności podczas pobytu w miejscach publicznych oraz podróży środkami transportu masowego. Ostrzeżenie dla turystów ma obowiązywać do dnia 31 sierpnia 2016 roku.

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.