fot. screen YouTube.

Korea Płn. opublikowała propagandowy film z atakiem nuklearnym na USA [WIDEO]

W piątek, 25 marca br. władze Korei Północnej opublikowały propagandowe nagranie wideo pt. „Ostatnia szansa”, w którym Waszyngton pada ofiarą ataku nuklearnego oraz zagrożono Korei Południowej „bezlitosnym atakiem”.

Pjongjang nakręca wojenną retorykę od czasu rozpoczęcia połączonych manewrów wojskowych USA i Korei Południowej, które rozpoczęły się w dniu 12 marca br., największych w historii obu krajów, z udziałem m.in. atomowego lotniskowca USS John C. Stennis (CVN-74).

Nieco ponad czterominutowe nagranie wideo przedstawia północnokoreański punkt widzenia nt. stosunków z USA, w tym wojnę koreańską 1950-53 i kończy się sekwencjami startów rakiet balistycznych oraz animacją ataku nuklearnego na Waszyngton i napisem w języku koreańskim: Jeśli amerykańscy imperialiści ruszą na nas, bezzwłocznie uderzymy w nich bronią nuklearną. W nagraniu zagrożono także południowemu sąsiadowi bezlitosnym atakiem za oczernianie północnokoreańskiego przywódcy, Kim Dzong Una.

Manewry są odpowiedzią na północnokoreańskie próby z bombą wodorową i rakietą balistyczną dalekiego zasięgu, które Pjongjang przeprowadził na początku br.

Czytaj także:

Korea Północna domaga się nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa

USA: Korea Północna utraciła okręt podwodny

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.