Operator sił specjalnych USA w Afganistanie. (http://www.americanspecialops.com/)

Rajd amerykańskich specjalsów w Somalii

Do starcia amerykańskich komandosów i bojowników organizacji Asz-Szabab doszło w czwartek na zachód od Mogadiszu, gdy misja doradztwa przerodziła się w bitwę, w wyniku której zlikwidowanych zostało pięciu terrorystów. 

Do starcia amerykańskich komandosów wypełniających misje 'doradzania i asystowania (z ang. advise and assist)’ doszło w czwartek na zachód od Mogadiszu, gdy misja doradztwa przerodziła się w bitwę, w wyniku której zlikwidowanych zostało pięciu terrorystów. Zespół amerykańskich żołnierzy wkroczył do akcji kiedy, patrol żołnierzy z Ugandy został zaatakowany przez co najmniej 20 członków organizacji Asz-Szabab. Ugandyjczycy nie byli w stanie stłumić ataku terrorystów, więc do akcji wkroczyły amerykańskie siły specjalne, które w celu wsparcia atakowanych sił sprzymierzonych wezwały nalot bombowy.

Amerykańscy żołnierze przekonani skutecznością nalotu, ruszyli w kierunku zaatakowanego patrolu, by połączyć się z żołnierzami z Ugandy. Podczas przemieszczania się do pozycji sił sprzymierzonych, amerykańscy specjalsi dostali się pod ogień bojowników Asz-Szabab – żołnierze natychmiast odpowiedzieli ogniem. Skutkiem wymiany ognia pomiędzy amerykańskimi żołnierzami i bojownikami była likwidacja pięciu terrorystów, bez strat własnych.

Zobacz także:

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.