F/A-18C Hornet /Fot. Wikimedia Commons.

Katastrofa F/A-18C w Kalifornii

Myśliwiec wielozadaniowy F/A-18C Hornet z bazy lotniczej MCAS Miramar należący do Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (USMC) rozbił się w dniu 28 lipca br. nieopodal Twentynine Palms – w wyniku katastrofy śmierć poniósł pilot maszyny.

Twentynine Palms (29 Palms).  /Fot. ci.twentynine-palms.ca.us

Twentynine Palms (29 Palms). /Fot. ci.twentynine-palms.ca.us

Korpus Piechoty Morskiej ogłosił, że do katastrofy doszło około godziny 10:30 czasu lokalnego. Maszyna rozbiła się na północ od San Diego w czasie rutynowego lotu treningowego z bazy lotniczej Marine Corps Air Station Miramar (MCAS Miramar). Oświadczenie stwierdza, że przyczynę katastrofy wyjaśni prowadzone obecnie śledztwo. Piechota Morska nie ujawniła nazwiska pilota (nastąpi to dopiero po zawiadomieniu rodziny), ale wiadomo, że służył on w 3. Skrzydle Lotnictwa Korpusu Piechoty Morskiej w Marine Corps Air Station Miramar w Kalifornii.

Według świadka (żołnierza Piechoty Morskiej) w momencie katastrofy, myśliwiec wielozadaniowy F/A-18C Hornet był w locie nurkowym, przygotowującym do zrzucenia ładunku na symulowany cel ? doniesienia mówią, że maszyna rozpadła się w powietrzu i zamieniła w wielką kulę ognia. Maszyna F/A-18C Hornet (z 3. Skrzydła Lotnictwa Korpusu Piechoty Morskiej z Miramar w Kalifornii), przeprowadzała właśnie misje wsparcia dla żołnierzy Piechoty Morskiej biorących udział w szkoleniu o nazwie ?Air Assault Course„.

Generał porucznik Jon Davis z Korpusu Piechoty Morskiej złożył kondolencje rodzinie ofiary katastrofy myśliwca wielozadaniowego F/A-18C Hornet. Ponadto gen. por. stwierdził o poważnym problemie dotykającym pilotów Piechoty Morskiej ? piloci nie są w stanie wylatać odpowiedniej liczby godzin. ?Nie sądze, że jesteśmy w niebezpieczeństwie, ale nie jesteśmy tak [w tym tak] biegli, jak powinniśmy.

Zobacz także:

Komentarze

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.