Wyrzutnia Patriot Japońskich SIł Samoobrony./ fot. AFP/Toru Yamanaka.

Japonia: Zniszczymy północnokoreańską rakietę, jeśli nam zagrozi

Media japońskie poinformowały, że rząd w Tokio postawił obronę przeciwrakietową w stan podwyższonej gotowości, by zestrzelić północnokoreańską rakietę balistyczną, jeśli ta zagrozi terytorium Japonii.

Dzienniki Nikkei i Kyodo News poinformowały w piątek, 29 stycznia br., że minister obrony narodowej Gen Nakatani wydał rozkaz bateriom MIM-104 Patriot oraz okrętom wojennym uzbrojonym w pociski RIM-161 Standard Missile 3 (SM-3) na gotowość do zestrzelenia północnokoreańskiej rakiety balistycznej, której start jest oczekiwany na początku lutego br.

KRL-D zapowiedziała, że rakieta wyniesie na orbitę satelitę komunikacyjnego, jednakże Rada Bezpieczeństwa ONZ zakazała temu krajowi wszelkich prób z rakietami balistycznymi.

W dniu 6 stycznia br. Korea Północna przeprowadziła test bomby wodorowej, co wywołało ostry sprzeciw społeczności międzynarodowej. W dniu 23 stycznia br poinformowano o rozmieszczeniu w Japonii 26 amerykańskich myśliwców wielozadaniowych F-22A Raptor i F-16 Fighting Falcon jako odpowiedzi na działania Pjongjangu.

MIM-104 Patriot by Ralph1989

MIM-104 Patriot by Ralph1989

Czytaj także:

Japonia zakończyła rozmieszczanie baterii Patriot

KRL-D ujawniła wideo ze startu rakiety balistycznej z okrętu podwodnego [WIDEO]

USA rozmieszczą drony uderzeniowe w Korei Płd.

Uzbrojony B-52H nad Koreą Południową [WIDEO]

USA wyślą lotnictwo i okręt podwodny do Korei Płd.?

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.