/Fot. Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG

Kolejni funkcjonariusze Straży Granicznej z misją w Macedonii [ZDJĘCIA]

W poniedziałek, w dniu 6 marca br. do Republiki Macedonii wyruszył zespół 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej ? ich zadaniem będzie wspieranie sił policji tego państwa w działaniach związanych z przeciwdziałaniem kryzysowi migracyjnemu.

Jak wyjaśnia oświadczenie prasowe Straży Granicznej, funkcjonariusze tej formacji już po raz czwarty (czytaj także: Funkcjonariusze Straży Granicznej z misją w Macedonii [ZDJĘCIA]) będą uczestniczyć w działaniach związanych z zabezpieczaniem granicy ? misja tej zmiany zakończy się w dniu 4 kwietnia br. Przed wyjazdem na misję poza granicami kraju, funkcjonariusze odbyli szkolenie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Funkcjonariusze będą operować w zasięgu odpowiedzialności służbowej Posterunku Policji w miejscowości Star Dojran ? ogólnie rzecz biorąc, będą oni podejmować działania w odległości do 261 kilometrów od linii granicy macedońsko-greckiej w głąb terytorium Republiki Macedonii.

Dowodzenie nad 30 osobówym zespołem objał ppłk Dawid Dutka - fukcjonariusz z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. /Fot. Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG

Dowodzenie nad 30 osobówym zespołem objał ppłk Dawid Dutka – fukcjonariusz z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. /Fot. Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG

Do zadań postawionych przed pogranicznikami należeć będzie zapobieganie nielegalnemu przekraczaniu granicy poza wyznaczonymi do tego przejściami granicznymi. Poza tym funkcjonariusze zajmą się rejestracją wniosków o ochronę międzynarodową i weryfikowaniem autentyczności dokumentów przedstawianych przez migrantów. Jak wyjaśnia komunikat prasowy Straży Granicznej, funkcjonariusze wysłani do Republiki Macedonii zostali wyposażeni w broń służbową (wraz z amunicją), podstawowe środki przymusu bezpośredniego oraz inny specjalistyczny sprzęt specjalistyczny do ochrony granicy.

Źródło: Straż Graniczna

Zobacz także:

Komentarze

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.