Fot. Twitter via @PGZ_pl.

Dostawa KMO RAK dla 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej [FOTO]

W dniu 22 stycznia br. z Huty Stalowej Woli S.A. wyruszyły elementy III Kompanijnego Modułu Ogniowego M120K RAK, który jest przeznaczony dla 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego w województwie warmińsko-mazurskim.

Jak poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) S.A. i Huta Stalowa Wola S.A., w poniedziałek, 22 stycznia br. o godz. 8:00 z zakładów HSW w Stalowej Woli wyruszył kolejny, trzeci już transport Kompanijnego Modułu Ogniowego (KMO) M120K RAK, przeznaczonego dla Wojska Polskiego. W jego skład wchodzi osiem 120-milimetrowych samobieżnych moździerzy kołowych M120 RAK na podwoziu KTO Rosomak oraz cztery artyleryjskie wozy dowodzenia. III KMO trafi do składu 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego (15 BZ).

Bernard Cichocki, prezes zarządu HSW S.A., powiedział:

Dla nas, jako producenta to kolejny ważny dzień w historii naszej firmy. Zgodnie z umową podpisaną w kwietniu 2016 roku, bez opóźnień przekazujemy do jednostek Wojska Polskiego już trzeci kompanijny moduł ogniowy. Realizujemy ważny dla nas kontrakt i jeden z największych w polskim przemyśle obronnym. Przekazujemy sprzęt zgodnie z umową, bez opóźnień. Ten kontrakt wyznacza nam ścieżkę pozytywnych zmian w naszym przedsiębiorstwie.

Przypomnijmy, że jak dotąd Wojsko Polskie otrzymało dwa Kompanijne Moduły Ogniowe (KMO) M120K RAK. Pierwszy trafił w dniu 30 czerwca 2017 roku do 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu (oficjalne przekazanie, natomiast pierwsze elementy KMO trafiły tam cztery dni wcześniej ? przyp. red.) (czytaj więcej: Dostawy Samobieżnych Moździerzy RAK do Cyfrowej Brygady). Drugi z kolei został załadowany do transportu w dniu 23 października ub. r. i trafił do 12. Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Hallera w Szczecinie (czytaj więcej: Wojsko Polskie odbiera kolejne Samobieżne Moździerze RAK [FOTO]).

Kolejne dwa moduły zostaną przekazane w 2018 roku, a następne trzy w 2019 roku. W sumie kontrakt, podpisany w dniu 28 kwietnia ub. r. obejmuje dostawę 64 moździerzy i 32 wozów dowodzenia o łącznej wartości 968,3 mln PLN (czytaj więcej: Wojsko Polskie kupiło Samobieżne Moździerze RAK i armatohaubice Krab). Tymczasem w dniu 28 grudnia ub. r. HSW S.A. podpisała umowę z Inspektoratem Uzbrojenia MON na dostawę Artyleryjskich Wozów Remontu Uzbrojenia (AWRU) na kwotę kilkudziesięciu mln PLN, przeznaczonych do wsparcia diagnostyczno-naprawczego wyżej wymienionych KMO (czytaj więcej: Kontrakt na Artyleryjskie Wozy Remontu Uzbrojenia dla moździerzy RAK).

ZDJĘCIA:

Fot. Twitter via @PGZ_pl.

Fot. Twitter via @PGZ_pl.

Fot. HSW.

Fot. HSW.

Fot. HSW.

Fot. HSW.

Źródło:

hsw.pl: III Kompanijny Moduł Ogniowy RAK wyruszył w Polskę

Czytaj także:

PGZ S.A. dla europejskiego programu OCEAN 2020 w zakresie rozwoju systemów bezzałogowych

Ruszyło Centrum Dostaw i Serwisu Sprzętu do Naziemnej Obsługi Statków Powietrznych dla Sił Zbrojnych RP

PCO S.A. gotowe do prac nad zmodernizowanym czołgiem Leopard 2PL

BLMW: Wracają całodobowe dyżury śmigłowców SAR

Umowy na trzy nowe okręty dla Marynarki Wojennej RP

Konferencja prasowa PGZ nt. wyrzutni artylerii rakietowej WR-300 Homar

Jelcz dostarczy podwozia dla przeciwlotniczych zestawów rakietowo-artyleryjskich Pilica

Przekazanie WOT pierwszej partii karabinków Grot [WIDEO]

IU MON: Rusza analiza rynku dotycząca programu ?Harpia?

WZŁ nr 1 dostarczyły Wojsku Polskiemu pojazdy dowodzenia i łączności RWŁC-10/T

Rafał "Ralph" Muczyński, koordynator działu "Wojsko". Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku i politologii na Politechnice Białostockiej. Rysownik-hobbysta (więcej: http://ralph1989.deviantart.com oraz www.facebook.com/Ralph1989Arts) Zainteresowania: rysunek, wojskowość (szeroko pojęte zagadnienia współczesnej armii od strony uzbrojenia, zwłaszcza lotnictwo i technika rakietowa), polityka międzynarodowa, historia XX wieku.