CBŚP. /Fot. cbsp.policja.pl

Wielki sukces CBŚP. Narkotyki warte milion złotych nie trafią na rynek

Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało o likwidacji zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Wartość wszystkich zabezpieczonych środków odurzających oszacowano na kwotę około miliona złotych.

Decyzją Komendanta Głównego Policji została powołana specjalna grupa śledcza do zwalczania przestępczości narkotykowej. W skład tejże grupy weszli funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego z Kielc, Olsztyna, Kalisza oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KSP. Wspierani byli oni przez BOA (Biuro Operacji Antyterrorystycznych) i SPAP (Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji). W toku prowadzonych działań funkcjonariusze wpadli na trop zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się produkcją amfetaminy czy uprawą konopi innych niż włókniste i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości marihuany. Śledztwo prowadzone przez Policję wykazało, że grupa, w której sprawie toczyło się śledztwo, wprowadzała produkowany przez siebie towar na rynek w dużych ilościach.

Dzięki ciężkiej pracy i działaniom przeprowadzonym przez funkcjonariuszy zatrzymanych zostało 7 osób trudniących się produkcją i rozprowadzaniem znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Materiały dowodowe zebrane w toku śledztwa pozwoliły na postawienie zatrzymanym podejrzanym zarzutów związanych z produkcją i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozić może kara do 15 lat więzienia. Zatrzymane osoby zostały już tymczasowo aresztowane. Według oświadczenia Policji możliwe są kolejne zatrzymania, albowiem ?sprawa jest rozwojowa”.

W trakcie działań funkcjonariusze zlikwidowali trzy laboratoria do produkcji amfetaminy, zabezpieczyli blisko 8 kilogramów amfetaminy stałej, 8 litrów płynnej amfetaminy oraz prawie 200 gramów kokainy, 149 sztuk tabletek ekstazy oraz substancje chemiczne służące do produkcji amfetaminy. Ponadto w trakcie działań operacyjnych zabezpieczono także 5 plantacji konopi innych niż włókniste, 484 krzewów konopi oraz 12,5 kilogramów marihuany. Podczas zatrzymań funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar oraz grzywien 234 tysiące złotych w gotówce, samochody oraz wartościowe przedmioty. Natomiast wartość wszystkich zabezpieczonych środków odurzających oszacowano na kwotę około miliona złotych.

Źródło: CBŚP

Zobacz także: 

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.