CBŚP. /Fot. cbśp.policja.pl

CBŚP: Funkcjonariusze zabezpieczyli granaty i bombę lotniczą

Jak poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP), podczas jednej z akcji w województwie mazowieckim, funkcjonariusze tej formacji zabezpieczyli pokaźny arsenał w postaci materiałów wybuchowych z czasów II wojny światowej. 

Według Policji, po uzyskaniu informacji i przystąpieniu do działań, w jednym z kompleksów leśnych leżących w powiecie makowskim na terenie województwa mazowieckiego zabezpieczono arsenał z czasów II wojny światowej. Zgodnie z komunikatem prasowym CBŚP, w skład zabezpieczonego arsenału wchodziło 134 granaty moździerzowe oraz 10-kilogramowa bomba lotnicza. Znalezisko wypełnione było materiałem wybuchowym o łącznej wadze niemal 100 kg.

Zadanie zabezpieczenia i neutralizacji niewybuchów otrzymali żołnierze z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego im. gen. Jakuba Jasińskiego.

Aktualnie śledczy wyjaśniają, czy zabezpieczone materiały mogły być wykorzystywane w celach przestępczych do nielegalnego konstruowania urządzeń wybuchowych. Jednocześnie funkcjonariusze uczulają wszystkich na fakt iż tego typu materiały stanowią ogromne zagrożenie dla osób, które w tym rejonie mogą znaleźć się zupełnie przypadkowo, oraz ostrzegają, że wyrabianie, gromadzenie i posiadanie materiałów wybuchowych zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: cbśp.policja.pl
Zobacz także: 

Zainteresowania: szeroko pojęta kwestia bezpieczeństwa, wojskowość, polityka międzynarodowa, historia najnowsza, kino, książki, gry wideo.